Blog

CACIB Nadarzyn 08.04.2018

nadarzyn_08_04_2018

W tym roku warszawska Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbywała się po raz pierwszy na terenach targowych w Nadarzynie. Jesienią tego roku w tym samym miejscu psy rywalizować będą o tytuły Zwycięzców Europy  "Wystawy Europejskiej", można więc uznać, że był to sprawdzian dla organizatorów oraz trening dla psów.

Team Burudika był zdecydowanie najsilniej reprezentowany i przy okazji po długiej przerwie powróciliśmy do rywalizacji w kategorii grup hodowlanych. Chociaż nie było wcześniej okazji do zgrania grupy oraz dostosowania stroju a wszystkie nasze Basenji debiutowały w tej konkurencji, to najwyraźniej ich urok oczarował Panią Renatę Petkeviciene z Litwy tak bardzo, że przyznała grupie hodowlanej Burudika zaszczytny tytuł "Res. BEST IN SHOW". Niektórzy mówią (i ja jestem również w tym gronie), że nazwa determinuje rzeczywistość i wrażenie jakie robią nasze Basenji oraz wyniki jakie uzyskują na ringach zdecydowanie to potwierdzają - wszak "Burudika" to w języku suahili "oczarowanie".

Wystawy jak zawsze poza rywalizacją, dają okazję do spotkań i spędzania czasu wśród przyjaciół, którzy na co dzień mieszkają na tyle daleko, że w nawale codzienności i pędzącego czasu, nie mamy zbyt wielu okazji do wzajemnych odwiedzin.

Wyniki z ringu Basenji dały nam po raz kolejny mnóstwo radości i satysfakcji a przedstawiały się następująco (w kolejności katalogowej):

JAKE LONG HERO OF Burudika "Jake" - vp1, BOB Minor Puppy

GIMA WARRIOR OF Burudika "Gima" - V1, BOB Junior & nowy Młodzieżowy Champion Polski

FURIOUS ARYA OF Burudika "Arya" - V2

GOLDLAY WARRIOR OF Burudika "Goldi" - V1, CAC, Res. CACIB

ID MIAMEE SWEETIE OF Burudika "Nouba/Pluszak" - V2

Dodatkową satysfakcję daje nam fakt, że Pani Maria Ceccarelli z Włoch (oceniająca Basenji w ringu) zauważyła wyraźny jednolity typ wszystkich naszych psich reprezentantów i podkreśliła ich wyjątkowy urok. Na wystawach wyniki bywają różne (psy mają lepsze lub gorsze dni a tym razem zarówno Goldi jak i Pluszak były rozbrykane podczas oceny jak źrebaki na łące), jednak osobisty komplement z ust Sędziego to naprawdę duże wyróżnienie, za które jesteśmy niezmiernie wdzięczni!