Blog

2 x CACIB Pecs (HU) 17-18.03.2018

pecs_17_18_03_2018

Nasza "Nouba" ID MIAMEE SWEETIE OF Burudika zadebiutowała w 'dorosłej" klasie na dwóch międzynarodowych wystawach na Węgrzech. Pojechała tam trójka Burudikowych dzieci: BOBBI-BOBBI PRINCE OF Burudika (2xV1, 2xCAC, 2x CACIB, 1xBOB, 1xBOS oraz ukończony Championat Węgier) ze swoją właścicielką Kasią, ID MIAMEE SWEETIE OF Burudika (wyniki jak wyżej) oraz debiutujący na wystawach nasz najmłodszy,  JAKE LONG HERO OF Burudika (2x vp1, 2x BOB Baby). Nagły atak zimy spowodował, że początek trasy okazał się chyba najtrudniejszą przeprawą drogową w moim życiu. Oblepiający wycieraczki śnieg, który natychmiast zamarzał, spowodował prawie całkowitą utratę widoczności i musiałam jechać przez dłuższy czas dosłownie leżąc na kierownicy bo przejrzysty był jedynie wąski pasek nad deską rozdzielczą. Niestety zdarzyło się to na drodze szybkiego ruchu, gdzie przez dłuższy czas nie było możliwości bezpiecznego zatrzymania się. Na szczęście udało się bezpiecznie wyjść z opresji a pogoda poprawiła się na granicy polsko-czeskiej i reszta 1000 kilometrowej trasy była już przyjemna.

Debiut okazał się bardzo udany i "Pluszak" w pięknym stylu rozpoczął drogę do Championatu Węgier oraz Championatu Międzynarodowego. Ze względu na obawy przed pogorszeniem się pogody nie zostaliśmy na finałach i nasze Basenji nie miały okazji zaprezentowania się na ringu honorowym.

Trudy podróży zrekompensował nam pobyt w klimatycznym hotelu na szczycie góry, otoczonym dużym parkiem. Z tarasu przed hotelem roztaczał się cudowny, niezapomniany widok. Czysty relaks w miłym towarzystwie.